Zapewniamy profesjonalne sprzątanie grobów

Wypróbuj nas a będziesz zadowolony z obsługi

Całoroczna obsługa

Jesień to bardzo dobry czas aby wykonać porządki na grobach.

Renowacja starych ławeczek przy grobach.

Wymiana desek na nowe - trzykrotnie impregnowane - malowanie części metalowych, wymiana śrub..

Montaż nowych ławek cmentarnych

Wykonujemy również profesjonalny montaż ławek cmentarnych - zakupionych przez klienta lub za naszym pośrednictwem.

Układanie kostki brukowej, kostki granitowej, płyt granitowych, grys.

Wykonujemy montaż różnego rodzaju kostek oraz płyt okalających grób.

Usługa zimowa!!!

Już teraz możesz zamówić usługę zmową oddzielnie lub jako alternatywę razem ze sprzątanie grobu

        Niedługo nadejdzie Dzień Wszystkich Świętych. 1 listopada jest dniem, w którym cmentarze są pełne ludzi - groby są posprzątane, umyte, palą się na nich znicze oraz stoją żywe i świeże kwiaty. Każdy chętnie odwiedza swoich bliskich, znajomych, przyjaciół , których utracił już bezpowrotnie. 

       Zdarza się jednak, że nie każdy ma możliwość dotarcia na groby swoich bliskich  w tym okresie. W takiej sytuacji warto jest skorzystać z usług firmy sprzątającej groby zapoznać się z ich ofertą i zamówić odpowiednią usługę.

       Każdego roku firmy zajmujące się opieką nad grobami nakładają dodatkową opłatę za usługi wykonywane w okresie na miesiąc przed Świętem Zmarłych.

 

 

W tym roku specjalnie dla Naszych Klientów znieśliśmy podwyższoną opłatę za usługi w okresie od 1 października do 31 października.

 

        Dzień Wszystkich Świętych zbliża się do nas wielkimi krokami. 1 listopada jak co roku planujemy udać się na cmentarz aby odwiedzić groby naszych  bliskich. Zapraszamy wszystkich, którzy nie są w stanie z różnych powodów przygotować grobów na ten dzień, aby zapoznali się z naszą ofertą.

 

 

Ciekawostka.

        Dzień Wszystkich Świętych początkowo był obchodzony 13 maja a cześć obchodzono męczennika, którzy ginęli za Chrystusa. Dopiero za pontyfikatu Papieża Grzegorza III w roku 731 święto to zostało przeniesione na 1 listopada. Z tego co wiemy powodem był dość przyziemny problem a mianowicie w maju ciężko w tamtych czasach było wyżywić rzesze pielgrzymów przybywających do Rzymu.

W roku 837 Papież Grzegorz IV zarządził oficjalnie, że dzień 1 listopada Będzie Dniem Święta Wszystkich Świętych.

1 listopada czy 2 listopada?

       1 listopada w dniu wszystkich Świętych jesteśmy przyzwyczajeni do odwiedzania grobów naszych bliskich, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. Jednak warto też pamiętać, że 1 listopada jest dniem modlitwy za Świętych natomiast tak naprawdę ważnym dniem jest Dzień Zaduszny, który jest dniem modlitwy za wszystkich wiernych.  Warto jest o tym pmiętać.

Dzień Zmarłych czy Wszystkich Świętych?

    Różnica między nazewnictwem jest niebagatelna u przywodzi nam na myśl czasy PRL... Dzień ten był wolnym dniem nawet w komunistycznej Polsce, ale różnicą był fakt, że święto Państwowe nazywane było dniem zmarłych a Święto kościelne Świętem Wszystkich Świętych.

 

 

                                    Zamów usługę:Usługa odwiedzenie grobu

stat4u